TP-LINK Switch TL-SG5412F L2 JetStream zarządzalny

producent: Tp-Link

ID: 2062

Produkt archiwalny

Opiekun produktu: Adam Barczyński.
    Adam Barczyński.

Informacja o produkcie:

Przełącznik zarządzalny TL-SG5412F zaprojektowany z myślą o obsłudze działów i grup roboczych wyposażony jest w pełen zestaw funkcji zarządzających warstwy drugiej. Dostarcza maksymalnej przepustowości wszędzie tam, gdzie jest ona potrzebna - dla wymagających dużej wydajności zespołów roboczych lub jako urządzenie warstwy agregacji w sieciach przemysłowych. Ponadto przełącznik wyposażony jest w 4 gigabitowe porty Ethernet zapewniające wysoką elastyczność przy projektowaniu sieci.

Zastosowanie produktu

Przełącznik zarządzalny TL-SG5412F zaprojektowany z myślą o obsłudze działów i grup roboczych wyposażony jest w pełen zestaw funkcji zarządzających warstwy drugiej. Dostarcza maksymalnej przepustowości wszędzie tam, gdzie jest ona potrzebna - dla wymagających dużej wydajności zespołów roboczych lub jako urządzenie warstwy agregacji w sieciach przemysłowych. Ponadto przełącznik wyposażony jest w 4 gigabitowe porty Ethernet zapewniające wysoką elastyczność przy projektowaniu sieci. Przełącznik zarządzalny TP-LINK L2 wyposażono w szereg funkcji zabezpieczających ruch sieciowy i ułatwiających zarządzanie. Zaawansowane listy kontroli dostępu (ACL, od L2 do L4) oraz niezawodne opcje bezpieczeństwa chronią sieć przed takimi zagrożeniami, jak broadcast storm, ataki ARP oraz DoS (Denial-of-Service), itp. Funkcja Quality of Service (QoS, od L2 do L4) umożliwia kierowanie ruchem sieciowym zapewniając płynną i szybszą transmisję danych. Do zarządzania przełącznikiem służy przyjazny interfejs dostępny przez przeglądarkę internetową, konsola CLI lub wykorzystanie protokołów SNMP oraz RMON. Zapewnia to łatwą instalację i konfigurację ustawień przy mniejszych przestojach. W pełni zarządzalny przełącznik TL-SG5412F stanowi idealne rozwiązanie dla zespołów roboczych i oddziałów firmy wymagających ekonomicznego rozwiązania zapewniającego gigabitową transmisję.

Wysoka wydajność przełączania

Przełącznik zarządzalny L2 TL-SG5412F zapewnia płynne przełączanie gigabitowych połączeń oraz łączną przepustowość przełączania wynoszącą 24Gbps. Wyposażony jest w 12 gigabitowe sloty SFP oraz 4 porty combo RJ45. Dzięki wysokiej wydajności przełączania TL-SG5412F może wyraźnie zwiększyć przepustowość twojej sieci.

Możliwość utworzenia wirtualnych stosów

Możliwość grupowania adresów IP umożliwia zarządzanie 32 przełącznikami TL-SG5412F za pomocą jednego adresu IP, bez względu na ich położenie. Dzięki temu, że wszystkie jednostki określa jeden adres IP mogą one być konfigurowane, monitorowane i zarządzane jako jeden obiekt.

Kompleksowa strategia bezpieczeństwa

Wykorzystanie list kontroli dostępu (ACL, od L2 do L4) uniemożliwia dostęp do wrażliwych zasobów sieci; odmowa przesłania pakietów może być ustalona dla określonych źródłowych bądź docelowych adresów MAC, adresów IP, portów TCP/UDP a nawet identyfikatorów VLAN. Jest to rozwiązanie sprzętowe, nie wpływające na wydajność przełączania. Ponadto, przełącznik TL-SL5428E wykorzystuje uwierzytelnianie 802.1X, które w połączeniu z serwerem RADIUS może być zastosowane w celu ograniczania dostępu do sieci dla nieuprawnionych użytkowników. Urządzenie dzięki możliwości utworzenia sieci guest VLAN umożliwia dostęp do określonych zasobów sieci dla klientów nieuwierzytelnionych za pomocą protokołu 802.1X. Funkcje zabezpieczające ruch sieciowy, takie jak wiązanie IP-MAC-Port-VID, ochrona portów, storm control, DHCP snooping oraz IP source guard chronią przed atakami ARP, DoS (Denial-of-Service), broadcast storm, itd. Przełącznik może zostać łatwo skonfigurowany tak, aby chronił przed wybranymi typami ataków DoS zapewniając bezpieczeństwo twojej sieci.

Zarządzanie i elastyczność na poziomie biznesowym

Przełącznik TL-SG5412F oferuje różne możliwości zarządzania, między innymi poprzez intuicyjny interfejs graficzny za pomocą przeglądarki internetowej (GUI) lub interfejs linii poleceń (CLI). Podczas zarządzania połączenie może być chronione szyfrowaniem SSL lub SSH. Obsługa protokołów SNMP (1/2/3) oraz RMON umożliwia przełącznikowi wysyłanie istotnych informacji dotyczących statusu oraz wysyłanie komunikatów na temat nieprzewidzianych zdarzeń. Dostępność tych informacji oszczędza czas i pieniądze. Agregacja łączy, protokół drzewa rozpinającego (spanning tree - STP/RSTP/MSTP) oraz funkcja wirtualnego stosu pozwala na utworzenie zaawansowanej, skalowalnej topologii spełniającej wymagania klientów biznesowych pragnących korzystać z ujednoliconej, sprawnej sieci.


Kompatybilność modułów SFP FIBERTECHNIC z najpopularniejszymi przełącznikami MikroTik, Ubiquiti, TP-Link:

 

Specyfikacja produktu:

Standardy i protokoły

Porty

Okablowanie sieciowe



Bezwentylatorowy
Wymiary (S x G x W)

Zasilanie
Przepustowość
Tablica adresów MAC
Szybkość przekierowań pakietów
Jumbo Frame
L2 Switching Features






Funkcja Quality of Service




Agregacja połączeń



Sieci VLAN



Listy kontroli dostępu

Bezpieczeństwo transmisji







Zarządzanie









Certyfikaty
Zawartość opakowania
Wymagania systemowe
Środowisko pracy
IEEE 802.3i, IEEE 802.3u, IEEE 802.3ab, IEEE802.3z, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3x, IEEE 802.1d, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.1q, IEEE 802.1x, IEEE 802.1p
12 slotów SFP 1000Mb/s
4 porty RJ45 10/100/1000Mbps (Auto-negocjacja/Auto MDI/MDIX)
1 port konsolowy
10BASE-T: kable UTP kategorii 3, 4, 5 (maksymalnie 100m)
100BASE-TX/1000Base-T: kabel UTP kategorii 5, 5e lub wyższe (maksymalnie 100m)
100BASE-FX: MMF, SMF
1000BASE-X: MMF, SMF
Bezwentylatorowy
440*260*44 mm (17.32*10.2*1.73 cala)
19-calowa obudowa do montażu w szafie typu rack, wysokość 1U
220~240VAC, 50/60Hz
24Gb/s
8k
17.9Mp/s
10KB
IGMP Snooping V1/V2/V3
Agregacja 802.3ad LACP (Do 8 grup agregacji, do 8 portów w każdej grupie)
Spanning Tree STP/RSTP/MSTP
Filtrowanie/ochrona BPDU
Funckja TC/Root Protect
Funkcja wykrywania pętli zwrotnych (Loop back detection)
Kontrola przepływu 802.3x
Obsługa priorytetowania 802.1p CoS/DSCP
Obsługa 4 kolejek priorytetowania
Planowanie kolejkowania: SP, WRR, SP+WRR
Ograniczanie przepustowości w oparciu o Port/przepływ danych
Voice VLAN
Obsługa statycznej agregacji łącz
Obsługa LACP 802.3ad LACP
Do 14 grup agregacji, do 8 portów w każdej grupie
Obsługa IEEE802.1Q - do 4K aktywnych VLAN i 4K identyfikatorów VID
802.1Q/Protocol VLAN
GARP/GVRP
VLAN zarządzający
Filtrowanie pakietów L2~L4 w oparciu o źródłowy i docelowy adres MAC, adres IP, porty TCP/UDP, 802.1p, protokół DSCP oraz VLAN ID
Na podstawie zakresów czasowych
Wiązanie IP-MAC-Port-VID
Uwierzytelnianie IEEE 802.1X w oparciu o porty/adresy MAC, Radius,VLAN dla gości (guest VLAN)
Ochrona przeciw atakom DoS
Dynamiczna kontrola tablicy ARP (DAI)
SSH v1/v2
SSL v2/v3/TLSv1
Funkcja Port Security
Funkcja Broadcast/Multicast/Unknown-unicast Storm Control
Zarządzanie za pomocą graficznego interfejsu przez przeglądarkę internetową oraz przez wiersz poleceń. Obsługa SNMP v1/v2c/v3,zgodność z publicznymi bazami zarządzania MIB oraz prywatnymi bazami zarządzania MIB firmy TP-LINK
RMON (grupy 1, 2, 3, 9)
klient DHCP/BOOTP, Funkcja DHCP Snooping, DHCP Option82
Monitorowanie CPU
Funkcja Port Mirroring
Synchronizacja czasu: SNTP
Zintegrowana obsługa protokołu NDP/NTDP
Aktualizacja firmware: przez połączenie TFTP i Web
Diagnostyka systemu: test VCT
Logi systemu i publiczne bazy MIB
CE, FCC
Przełącznik; kabel zasilający; instrukcja szybkiej instalacji; płyta CD; elementy montażowe; gumowe podstawki
Microsoft® Windows® 98SE, NT, 2000, XP, Vista™ lub Windows 7, MAC® OS, NetWare®, UNIX® lub Linux
Dopuszczalna temperatura pracy: 0℃~40℃ (32℉~104℉);
Dopuszczalna temperatura przechowywania: -40℃~70℃ (-40℉~158℉)
Dopuszczalna wilgotność powietrza: 10%~90%, niekondensująca
Dopuszczalna wilgotność przechowywania: 5%~90%, niekondensująca
Powiązane z tym produktem:
  • Fibrain SFP 1000BASE-SX 850NM MMF LC DUPLEX 550m

    Wysokiej jakości moduł optyczny moduł Mini-GBIC FTS-M12G-S85L-55M (Mini- Gigabit Interface Converter) firmy Fibrain. Jest w pełni zgodny ze standardem SFP (Small Form-factor Pluggable). Dzięki doskonałej współpracy z większością przełączników i routerów dysponujących gniazdem SFP znajdzie zastosowanie w połączeniach telekomunikacyjnych 1000Mbit/s Ethernet, ATM, PDH/SDH oraz z dyskami i macierzami dyskowymi zgodnymi z Fiber Channel.

    netto: 43.94 zł
    brutto: 54.04 zł
     
  • Fibrain SFP 1000BASE-LH 1310NM SMF LC DUPLEX 20km DDMI

    Wysokiej jakości moduł optyczny FTS-S12G-S31L-020D moduł Mini-GBIC (Mini- Gigabit Interface Converter) firmy Fibrain. Jest w pełni zgodny ze standardem SFP (Small Form-factor Pluggable).

    netto: 51.80 zł
    brutto: 63.71 zł
     
  • FIBERTECHNIC MODUŁ SFP 1000Base-LX SM 1310nm 10KM LC DUPLEX DDM

    Wkładka SFP 1,25G FS-1324-FL10D jednomodowy pracujący na dwóch włóknach na fali 1310nm z mocą optyczną na dystansie do 10km ze złączem LC duplex i modułem DDM (Digital Diagnostics Monitoring)

    netto: 33.15 zł
    brutto: 40.78 zł
     
  • FIBERTECHNIC MODUŁ SFP 1000Base-LX SM 1310nm 20KM LC DUPLEX DDM

    Wkładka SFP 1,25G FS-1324-FL20D jednomodowy pracujący na dwóch włóknach na fali 1310nm z mocą optyczną na dystansie do 20km ze złączem LC duplex i modułem DDM (Digital Diagnostics Monitoring)

    netto: 37.91 zł
    brutto: 46.63 zł
     
  • FIBERTECHNIC MODUŁ SFP 1000Base-SX+ MM 1310nm 2km LC DUPLEX

    Wkładka SFP 1,25G FS-1324-FL02 wielomodowy pracujący na dwóch włóknach na fali 1310nm z mocą optyczną na dystansie do 2km ze złączem LC duplex

    netto: 36.98 zł
    brutto: 45.49 zł
     
  • KOMPLET MODUŁÓW SFP WDM 1000Base-BX SM 1310/1550nm 3KM SC DDM

    Komplet modułów SFP 1,25G WDM jednomodowy pracujący na jednym włóknie w obu kierunkach TX/RX na falach 1310/1550nm - 1550/1310nm z mocą optyczną na dystansie do 3km ze złączem SC simplex i modułem DDM (Digital Diagnostics Monitoring)

    netto: 85.20 zł
    brutto: 104.80 zł
     
  • FIBERTECHNIC MODUŁ SFP 1000Base-LH+ SM 1550nm 40KM LC DUPLEX DDM

    Wkładka SFP 1,25G FS-1524-FL40D jednomodowy pracujący na dwóch włóknach na fali 1550nm z mocą optyczną na dystansie do 40km ze złączem LC duplex i modułem DDM (Digital Diagnostics Monitoring)

    netto: 86.52 zł
    brutto: 106.42 zł
     
Wsparcie techniczne

Kupując produkt w naszym sklepie otrzymujesz bezpłatny dostęp do:

  • wsparcia technicznego dla zakupionych produktów,
  • pomoc w konfiguracji sprzętu,
  • otrzymujesz produkt sprawdzony i przetestowany przez naszych specjalistów,
  • dajemy gwarancję na nasze produkty,
  • produkty importujemy bezpośrednio od producentów.
Gwarancja

Jeśli wystąpią jakiekolwiek usterki tego produktu, możesz skorzystać z bezpłatnej naprawy gwarancyjnej lub naszej pogwarancyjnej usługi serwisowej.

Wszystkie produkty sprzedawane w naszym sklepie, zgodnie z polskim prawem, posiadają gwarancję producenta lub gwarancję sprzedawcy, w tym przypadku naszego sklepu.

Zadaj pytanie
Zgłoś do serwisu

    Odwiedź nas na

 
Informacja dotycząca cookies na tej stronie internetowej

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.