TP-LINK Switch TL-SL5428E L2 JetStream zarządzalny

producent: Tp-Link

ID: 2460

Produkt archiwalny

Opiekun produktu: Adam Barczyński.
    Adam Barczyński.

Informacja o produkcie:

Przeznaczony dla zespołów roboczych oraz oddziałów przedsiębiorstwa przełącznik TL-SL5428E firmy TP-LINK wyposażony został w zestaw funkcji 2 poziomu zarządzania. Zapewnia maksymalną przepustowość łączy wysoce wydajnych grup roboczych na krańcach sieci. Może stanowić także rdzeń dla Fast-Ethernetowych przełączników i szybkich serwerów małych, wymagających sieci komputerowych. Ponadto, przełącznik TL-SL5428E wyposażony został w 2 sloty combo SFP umożliwiające bardziej uniwersalne wykorzystanie

Zastosowanie produktu

Przeznaczony dla zespołów roboczych oraz oddziałów przedsiębiorstwa przełącznik TL-SL5428E firmy TP-LINK wyposażony został w zestaw funkcji 2 poziomu zarządzania. Zapewnia maksymalną przepustowość łączy wysoce wydajnych grup roboczych na krańcach sieci. Może stanowić także rdzeń dla Fast-Ethernetowych przełączników i szybkich serwerów małych, wymagających sieci komputerowych. Ponadto, przełącznik TL-SL5428E wyposażony został w 2 sloty combo SFP umożliwiające bardziej uniwersalne wykorzystanie urządzenia w sieci.

Przełącznik zarządzalny TP-LINK L2 wyposażono w szereg funkcji zabezpieczających ruch sieciowy i ułatwiających jego zarządzanie. Zaawansowane listy kontroli dostępu (ACL, od L2 do L4) oraz niezawodne opcje bezpieczeństwa chronią sieć przed takimi zagrożeniami, jak broadcast storm, ataki ARP oraz DoS (Denial-of-Service) itp. Funkcja Quality of Service (QoS, od L2 do L4) umożliwia kierowanie ruchem sieciowym zapewniając płynną i szybszą transmisję danych. Do zarządzania przełącznikiem służy przyjazny interfejs dostępny przez przeglądarkę internetową, konsola CLI lub wykorzystanie protokołów SNMP oraz RMON. Zapewnia to łatwą instalację i konfigurację ustawień przy mniejszych przestojach. W pełni zarządzalny przełącznik L2 TL-SL5428E TP-LINK stanowi idealne rozwiązanie dla zespołów roboczych i oddziałów firmy wymagających ekonomicznego rozwiązania zapewniającego gigabitową transmisję.

Płynne przełączanie
Zarządzalny przełącznik L2 TL-SL5428E TP-LINK zapewnia płynne przełączanie połączeń fast Ethernet 10/100. Pojemność przełączania urządzenia wynosi 12,8 Gb/s. Przełącznik wyposażony jest w 24 porty RJ45 10/100M oraz 4 gigabitowe porty RJ45 10/100/1000BASE-T. 2 z 4 gigabitowych miedzianych portów to porty combo, które są nieaktywne w przypadku wykorzystania odpowiadających im slotów 1000BASE-X SFP. Zapewnia to bardziej uniwersalne rozwiązanie.

Wirtualne stosy
Urządzenie TL-SL5428E wykorzystuje funkcję IP Clustering, która pozwala zarządzać 32 przełącznikami przy pomocy jednego adresu IP, bez względu na ich usytuowanie. Dzięki temu, iż wszystkie jednostki określa jeden adres IP, mogą być one konfigurowane, monitorowane i zarządzane jako jeden obiekt. Ruch sieciowy pomiędzy jednostkami wirtualnego stosu wykorzystuje interfejsy działające w pełnym dupleksie i okablowanie sieci eliminując koszty dodatkowych kabli i minimalizując skutki awarii pojedynczego urządzenia.

Kompleksowa strategia bezpieczeństwa
Wykorzystanie list kontroli dostępu (ACL, od L2 do L4) uniemożliwia dostęp do określonych zasobów sieci: odmowa przesłania pakietów może być ustalona dla określonych źródłowych bądź docelowych adresów MAC, adresów IP, portów TCP/UDP a nawet identyfikatorów VLAN. Jest to rozwiązanie sprzętowe, nie wpływające na wydajność przełączania.

Ponadto, przełącznik TL-SL5428E wykorzystuje szyfrowanie 802.1X w połączeniu z funkcjami serwera RADIUS do uwierzytelniania użytkowników, chcących uzyskać dostęp do sieci. Urządzenie umożliwia podłączenie do określonych zasobów sieci użytkowników nie odsługujących protokołu 802.1X, jako gości VLAN. Funkcje zabezpieczające ruch sieciowy, takie jak wiązanie IP-MAC-Port-VID, ochrona portów, Storm Control, DHCP Snooping oraz IP Source Guard chronią się przed atakami ARP, DoS (Denial-of-Service), broadcast storm itd. Można zdefiniować typowe ataki DoS, które przełącznik TL-SL5428E ma wykrywać, dzięki czemu ochrona przed nimi jest bardziej skuteczna. Urządzenie TL-SL5428E zapewnia duże bezpieczeństwo transmisji danych w sieci.

Zarządzanie i elastyczność na poziomie biznesowym
Zarządzanie urządzeniem TL-SL5428E może odbywać się w różny sposób, np. poprzez intuicyjny interfejs graficzny użytkownika w przeglądarce internetowej (GUI) lub interfejs linii poleceń (CLI). Transfer pakietów może być chroniony szyfrowaniem SSL lub SSH. Obsługa protokołów SNMP (1/2/3) oraz RMON umożliwia przełącznikowi przekazywanie istotnych informacji dotyczących statusu oraz wychwytywanie nieprzewidzianych zdarzeń. Uzyskanie tych informacji pozwala zaoszczędzić czas i nie naraża użytkowników na dodatkowe koszty. Agregacja łączy, protokół drzewa spinającego (STP/RSTP/MSTP) oraz wirtualny stos pozwalają utworzyć zaawansowaną, skalowaną topologię spełniającą wymagania klientów pragnących korzystać ze zjednoczonej, prężnej sieci.

Optymalizacja przekazu dźwięku i transmisji wideo
Aby zapewnić lepszy przekaz dźwięku, danych i transmisji video w sieci, urządzenie TL-SL5428E korzysta z zaawansowanych opcji usługi QoS. Administratorzy sieciowi mogą określić priorytety ruchu sieciowego np. dla poszczególnych adresów IP, adresów MAC, portów TCP lub UDP, itd. Dzięki temu, przekaz dźwięku i wideo jest płynny, czysty i wolny od opóźnień transmisji. W połączeniu z obsługą transmisji głosu w wirtualnych sieciach lokalnych, aplikacje wykorzystujące tą funkcję działają płynniej i dużo wydajniej.
Dla innych zastosowań wykorzystujących połączenie multimedialne, jak IPVT, przełącznik TL-SL5428E udostępnia zaawansowane funkcje umożliwiające sprawne zarządzanie urządzeniem. Technika IGMP snopping zapewnia na przykład możliwość przełączania ramek multicast tylko dla wybranych użytkowników, podczas gdy funkcja GMP throttling & filtering ogranicza dostęp do zasobów poszczególnym użytkownikom na poziomie portów.


Kompatybilność modułów SFP FIBERTECHNIC z najpopularniejszymi przełącznikami MikroTik, Ubiquiti, TP-Link:

 

Specyfikacja produktu:

Standardy i protokoły
Porty





Okablowanie sieciowe




Przyciski
Bezwentylatorowy
Wymiary (S x G x W)
Zasilanie
Stosy
Przepustowość
Tablica adresów MAC
Szybkość przekierowań pakietów
Ramka Jumbo
Funkcja Quality of Service
Cechy przełącznika warstwy 2





Sieci VLAN



Listy kontroli dostępu

Bezpieczeństwo transmisji










Zarządzanie







Certyfikaty
Zawartość opakowania

Wymagania systemowe
Środowisko pracy



IEEE 802.3,IEEE 802.3u,IEEE 802.3ad,IEEE 802.3x,IEEE 802.1D,IEEE 802.1s,IEEE 802.1w,IEEE 802.1Q,IEEE 802.1x
24 porty RJ45 10/100Mb/s
Automatyczna negocjacja szybkości połączeń i automatyczne krosowanie (Auto-MDI/MDIX)
4 porty RJ45 10/100/1000Mb/s
Automatyczna negocjacja szybkości połączeń i automatyczne krosowanie (Auto-MDI/MDIX)
2 sloty combo-SFP 1Gb/s
1 port konsoli
10BASE-T: Kabel UTP kat. 3, 4 lub 5 (do 100m)
Kabel STP EIA/TIA-568 100Ω (do 100m)
100BASE-TX/1000Base-T: Kabel UTP kat. 5, lub 5e (do 100m)
Kabel STP EIA/TIA-568 100Ω (do 100m)
1000BASE-X: MMF, SMF
Reset
Fanless
440*230*44 mm (17,32*9,06*1,73 cali)
100~240VAC, 50/60Hz
Wirtualne stosy (do 32 urządzeń)
12,8Gb/s
8192
9.5Mpps
10240 B
4 kolejki/port 802.1p/IP DSCP based COS,TOS
IGMP Snooping: V1/V2/V3
802.3ad z LACP
Spanning Tree STP/RSTP/MSTP
Filtrowanie/ochrona BPDU
Port Mirroring
Kontrola przepływu
Obsługa IEEE802.1Q z 4K grupami VLAN i 4K identyfikatorami VID
802.1Q/MAC/Protocol VLAN VPN (802.1ad - QinQ)
GARP/GVRP
VLAN zarządzający
Filtrowanie przepływu pakietów, kierowanie przepływem
Time Range Based; Flow-based QoS
Wiązanie IP-MAC-Port-VID
Uwierzytelnianie oparte o standard IEEE 802.1X (Radius): w zależności od portu, przypisania do sieci VLAN, priorytetu QoS
Wsparcie urządzeń
Ochrona przed atakami DoS
Dynamiczna ochrona przed atakami ARP (DAI)
SSH: V1/V2
SSL:V1.5/V2
Zabezpieczenia portów
Broadcast Storm Control
Gość VLAN
IP Source Guard
Diagnostyka: test VCT
SNMP: V1/V2/V3
RMON: 1, 2, 3, 9 grup
Interfejs linii poleceń: Telnet/Konsola
Synchronizacja czasu: SNTP
Aktualizacja firmwaru: poprzez protokół TFTP oraz przeglądarkę internetową
DGCO Client i BOOTP Client
Logi systemu, publiczne biblioteki MIB
CE, FCC, RoHS
Przełącznik, kabel zasilający, skrócona instrukcja obsługi;
płyta CD; elementy montażowe, gumowe podstawki
Microsoft® Windows® 98SE, NT, 2000, XP, Vista™ or Windows 7, MAC® OS, NetWare®, UNIX® or Linux.
Dopuszczalna temperatura pracy: 0℃~40℃ (32℉~104℉);
Dopuszczalna temperatura przechowywania: -40℃~70℃ (-40℉~158℉)
Dopuszczalna wilgotność powietrza: 10%~90%, niekondensująca
Dopuszczalna wilgotność przechowywania: 5%~90%, niekondensująca
Powiązane z tym produktem:
  • Patchcord kat.5e 1m UTP

    Kabel UTP kat.5e prosty zakończony z dwóch stron wtykiem RJ-45.

    netto: 1.70 zł
    brutto: 2.08 zł
     
  • Fibrain SFP 1000BASE-SX 850NM MMF LC DUPLEX 550m

    Wysokiej jakości moduł optyczny moduł Mini-GBIC FTS-M12G-S85L-55M (Mini- Gigabit Interface Converter) firmy Fibrain. Jest w pełni zgodny ze standardem SFP (Small Form-factor Pluggable). Dzięki doskonałej współpracy z większością przełączników i routerów dysponujących gniazdem SFP znajdzie zastosowanie w połączeniach telekomunikacyjnych 1000Mbit/s Ethernet, ATM, PDH/SDH oraz z dyskami i macierzami dyskowymi zgodnymi z Fiber Channel.

    netto: 43.94 zł
    brutto: 54.04 zł
     
  • Fibrain SFP 1000BASE-LH 1310NM SMF LC DUPLEX 20km DDMI

    Wysokiej jakości moduł optyczny FTS-S12G-S31L-020D moduł Mini-GBIC (Mini- Gigabit Interface Converter) firmy Fibrain. Jest w pełni zgodny ze standardem SFP (Small Form-factor Pluggable).

    netto: 51.80 zł
    brutto: 63.71 zł
     
  • Patchcord kat.6 1m UTP

    Kabel UTP kat.6 prosty zakończony z dwóch stron wtykiem RJ-45

    netto: 2.67 zł
    brutto: 3.28 zł
     
  • Patchcord kat.5e 0.5m FTP

    Kabel ekranowany FTP kat.5e, prosty, zakończony z dwóch stron ekranowanym wtykiem RJ-45. Długość 0,5m.

    netto: 3.54 zł
    brutto: 4.35 zł
     
  • Patchcord kat.5e 1m FTP

    Kabel ekranowany FTP kat.5e, prosty, zakończony z dwóch stron ekranowanym wtykiem RJ-45. Długość 1m.

    netto: 3.17 zł
    brutto: 3.90 zł
     
  • FIBERTECHNIC MODUŁ SFP 1000Base-ZX SM TX1550 80KM LC DUPLEX DDM (SFP-LD)

    Moduł SFP 1,25G FS-1524-FL80D jednomodowy pracujący na dwóch włóknach na fali 1550nm z mocą optyczną na dystansie do 80km ze złączem LC duplex i modułem DDM (Digital Diagnostics Monitoring)

    netto: 155.18 zł
    brutto: 190.87 zł
     
Wsparcie techniczne

Kupując produkt w naszym sklepie otrzymujesz bezpłatny dostęp do:

  • wsparcia technicznego dla zakupionych produktów,
  • pomoc w konfiguracji sprzętu,
  • otrzymujesz produkt sprawdzony i przetestowany przez naszych specjalistów,
  • dajemy gwarancję na nasze produkty,
  • produkty importujemy bezpośrednio od producentów.
Gwarancja

Jeśli wystąpią jakiekolwiek usterki tego produktu, możesz skorzystać z bezpłatnej naprawy gwarancyjnej lub naszej pogwarancyjnej usługi serwisowej.

Wszystkie produkty sprzedawane w naszym sklepie, zgodnie z polskim prawem, posiadają gwarancję producenta lub gwarancję sprzedawcy, w tym przypadku naszego sklepu.

Zadaj pytanie
Zgłoś do serwisu

    Odwiedź nas na

 
Informacja dotycząca cookies na tej stronie internetowej

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.