Kabel łatwego dostępu ULTIMODE BS-24 SM 1m 24 włókna G.652D

producent: inni producenci

ID: 3172

Cena netto: 8.70 zł

Cena brutto: 10.70 zł

Zadzwoń i zamów: +48 84 616 76 00

Informacja o produkcie:

Cechy wyróżniające:
- 24 włókna jednomodowe
- wzmocnienie z 2 prętów aramidowych,
- konstrukcja umożliwiająca wycinanie okna i łatwy dostęp do włókien bez ich uszkadzania,
- możliwość wyciągnięcia włókna do 20 metrów,
- włókna światłowodowe jednomodowe w standardzie G.652.D, powłoka LSZH,
- cena za 1mb, zamawiasz tyle ile potrzebujesz!
Kabel światłowodowy ULTIMODE BS-24SM to innowacyjny system okablowania światłowodowego budynków wykorzystujący konstrukcję tzw. kabla łatwego dostępu. Kabel wykonany jest w konstrukcji tuby bez żelu, co umożliwia łatwe wykonanie okna w powłoce kabla i odgałęzienia włókien światłowodowych bez konieczności spawania w miejscu odgałęzienia.

Konstrukcja kabla ULTIMODE BS umożliwia nacinanie okien w powłoce i wyciąganie z kabla pojedynczych włókien światłowodowych. Średnica wewnętrzna tuby została dobrana w taki sposób aby nie dopuścić do uszkodzenia włókien światłowodowych podczas jej nacinania. Dodatkowym zabezpieczeniem włókien są dwa pręty aramidowe w powłoce kabla, które oprócz wzmocnienia i stabilizacji kabla stanowią także barierę dla strippera.

Kabel ULTIMODE BS-24SM zawiera 24 włókna jednomodowe. Kolorystyka włókien w kablu jest zgodna ze standardem GB13993.3-2001. Powłoka kabla została wykonana z materiału LSZH (powłoka nierozprzestrzeniająca płomienia i niewydzielająca substancji toksycznych).

W kablu zostały zastosowane włókna jednomodowe o standardzie ITU-T G.652.D w powłoce 900 μm. Włókna w standardzie G.652.D są obecnie jednymi z najlepszych i najbardziej popularnych włókien jednomodowych. Popularność zawdzięczają obniżonej tłumienności w tzw. piku wodnym, dzięki czemu systemy światłowodowe mogą pracować w całym paśmie od 1280 do 1625 nm. Włókna w standardzie G.652.D optymalizowane są pod kątem transmisji na długości fali 1310 nm (tłumienie poniżej 0,36 dB/km dla fali 1310 nm oraz poniżej 0,22 dB/km dla fali 1550 nm), natomiast pracują poprawnie w całym paśmie. Włókna są zgodne z normami IEC 60793-2-50, EIA/TIA-FOTP oraz ITU-T G.652.D.

Kable łatwego dostępu ULTIMODE BS przeznaczone są do montażu w budynkach wielomieszkaniowych, biurowych i przestrzeniach typu "open space". Są bardzo dobrym rozwiązaniem przy modernizacji instalacji w kamienicach czy starym budownictwie gdzie ciężko wprowadzić kilka kabli w szacht pionowy. W takim przypadku wykorzystanie systemu ULTIMODE Building System z kablem łatwego dostępu pozwala operatorom telekomunikacyjnym, operatorom telewizji kablowych czy lokalnym ISP na szybszą i prostszą instalację w celu zapewnienia odbiorcom usług szerokopasmowych.

Konstrukcja kabla ULTIMODE BS


1. Wskaźnik cięcia okna w powłoce kabla.
2. Luźna tuba w połowie wypełniona włóknami.
3. Pręt aramidowy.
4. Powłoka LSZH.
5. Włókno światłowodowe w powłoce 900 μm.

Specyfikacja produktu:

Nazwa
Kod
Liczba włókien

Średnica kabla
Masa kabla
Rodzaje włókien

Tłumienie włókna

Powłoka włókna
Odporność na zgniatanie
Temperatura pracy
Temperatura instalacji
ULTIMODE BS-12SM
L7812
24

10,5 mm
90 kg / 1000 m
jednomodowe,
ITU-T G.652.D, 900 μm
< 0,36 dB/km dla 1310nm
< 0,22 dB/km dla 1550nm
900 μm
500N/100mm
- 20... 60oC
- 20... 70oC
Powiązane z tym produktem:
  • Narzędzie TLS-RT-A0 do wycinania okna w kablu łatwego dostępu

    Narzędzie EAC-TLS-RT-A0 przeznaczone jest do wycinania okna w kablu łatwego dostępu. Narzędzie jest proste w użyciu i nie uszkadza włókien światłowodowych.

    netto: 304.92 zł
    brutto: 375.05 zł
     
  • Tuba abonencka VC-TUB (5mm / 3,5mm)

    Tuba abonencka VC-TUB to tuba osłonowa dla włókien światłowodowych, służąca do zabezpieczenia włókien światłowodowych prowadzonych między punktami przełączeniowymi oraz do mieszkania końcowego abonenta. Średnica zewnętrzna tuby to 5 mm, wewnętrzna 3,5 mm co umożliwia przeprowadzenie kilku włókien światłowodowych lub kabla patchcordowego. Wewnątrz tuby umieszczony jest sznurek, służący do przeciągania włókien światłowodowych.

    netto: 1.26 zł
    brutto: 1.55 zł
     

    Zadzwoń i zamów:
    +48 84 616 76 00

  • Osłona VC-CPC dla kabla łatwego dostępu

    Osłona VertiCASA VC-CPC pozwala na zabezpieczenie okna o długości maksymalnie 80 mm, wyciętego w kablu łatwego dostępu VertiCASA. Niewielkie wymiary osłony 89 x 25 x25 mm pozwalają na umieszczenie jej w trudno dostępnych miejscach.

    netto: 19.80 zł
    brutto: 24.35 zł
     
  • Narzędzie VC-TC1 do ściągania powłoki kabla łatwego dostępu

    Narzędzie obrotowe VC-TC1 pozwala na nacięcie i ściągnięcie powłoki z kabli łatwego dostępu VertiCASA. Narzędzie dedykowane jest do kabli o średnicy 8,5 mm, 12 mm oraz 14,5 mm:

    netto: 49.00 zł
    brutto: 60.27 zł
     

    Zadzwoń i zamów:
    +48 84 616 76 00

Wsparcie techniczne

Kupując produkt w naszym sklepie otrzymujesz bezpłatny dostęp do:

  • wsparcia technicznego dla zakupionych produktów,
  • pomoc w konfiguracji sprzętu,
  • otrzymujesz produkt sprawdzony i przetestowany przez naszych specjalistów,
  • dajemy gwarancję na nasze produkty,
  • produkty importujemy bezpośrednio od producentów.
Gwarancja

Jeśli wystąpią jakiekolwiek usterki tego produktu, możesz skorzystać z bezpłatnej naprawy gwarancyjnej lub naszej pogwarancyjnej usługi serwisowej.

Wszystkie produkty sprzedawane w naszym sklepie, zgodnie z polskim prawem, posiadają gwarancję producenta lub gwarancję sprzedawcy, w tym przypadku naszego sklepu.

Zadaj pytanie
Zgłoś do serwisu

    Odwiedź nas na

 
Informacja dotycząca cookies na tej stronie internetowej

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.